O mnie

Kto to jest Walczący Alkoholik? O co lub z czym walczy…  ?

 

Mąż i ojciec, całkiem sprawny inżynier geodeta, średni spawacz, kiepski tokarz, zupełnie cienki elektronik hobbysta, zaradny i dobry żeglarz, niegdyś zapalony motocyklista… w dużym skrócie. Nazywam się Michał Śpiewak i wbrew temu, co już nie raz słyszałem, nie walczę z alkoholem – bo to nie ma sensu, ale walczę o to, by wyrwać tylu ludzi ile dam radę z oków nałogu. Walczę też, lub przede wszystkim o własną wolność. Nałogi powodują że stajemy się poddanymi substancji chemicznych, lub zachowań i czynności urągającym współczesnemu człowiekowi. Ja stałem się poddanym alkoholu, nikotyny, benzodiazepin i leków nasennych. Moim osobistym celem jest porzucenie tych substancji na rzecz spokojnego i normalnego życia. Niniejszy blog nie jest zastępstwem terapii i nie stanowi wiadomości o charakterze ściśle naukowym. Wyrażam w nim swoje osobiste poglądy, opinie i opisuje swoje przeżycia, związane z trzeźwieniem. Spodziewam się, że moje pomysły, wierzenia i poglądy nie przypadną każdemu  do gustu i szczególnie właśnie takie osoby proszę o komentarze i zwracanie mi uwagi. Mam coraz bardziej elastyczny umysł i coraz większy dystans do siebie. Nie boję się zmieniać poglądów, gdy uznam że się mylę. Walcie więc śmiało i jeśli Wam się podoba, i jeśli widzicie błędy w moim rozumowaniu.  Blog ma bowiem stanowić też swoistą autoterapię. A nic nie działa lepiej na osoby uzależnione jak praca w grupie… Nie ma tutaj wyłącznie wzlotów i radości. Jest wszystko. Błędy na drodze do trzeźwości, porażki, sukcesy, narzekanie, radość,  osiągnięia, z których jestem dumny i takie o których wolałbym zapomnieć. Jeśli z jakiegoś powodu nie podoba Ci się, że upubliczniam swoje życie rodzinne, intymne i duchowe – nie czytaj tego – Polska jest jeszcze wolnym krajem i nie musisz tego robić, podobnie jak ja mam prawo do swobodnej wypowiedzi.  

Kto chce więcej – zapraszam na bloga.

PS

Muszę Wam powiedzieć, że M@Niek mnie zainspirował, do podjęcia pewnej decyzji. Jeśli chcecie coś napisać od siebie w formie wpisu, a nie komentarza – zapraszam. Dobre teksty opublikuję na blogu. Mogą to być teksty osób uzależnionych, współuzależnionych lub  DDA. Tematyka – alkoholizm, narkomania, papierosy, uczucia, emocje z tym związane i co Wam przyjdzie do głowy. Póki co publikuję tekst przesłany mi przez M@Nka ( – ten  typ od zdjęć i wierszy 😛  – dobry jest kurde !) Poprawiłem tylko interpunkcję…

I jeszcze jedno PS

Kto zna mnie dłużej, ten wie, że zbieram stary, polski sprzęt audio. Nie raz, nie dwa słuchałem o wyrzucaniu ze strychów kolumn, płyt winylowych, kaset magnetofonowych, starych wzmacniaczy, amplitunerów, gramofonów. Jeśli chcecie się czegoś pozbyć – dajcie znać. Może przygarnę te graty i ocalę coś przed śmietnikiem. Z góry dziękuję.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial