Wesołych Świąt !

W pewnym momencie naszego życia, pogubiliśmy się. Każdy z nas szedł jakąś drogą życiową. Jedni mieli lekko a inni pod górkę, wszyscy jednak weszliśmy w mrok alkoholizmu, w którym zgubiliśmy naszą ścieżkę. Życzę Wam dzisiaj, byście odnaleźli tą trzeźwą i pełną spokoju.

Kiedyś każdy z nas miał swoje zainteresowania i swoje hobby, które wódka „nazwała” nudnymi i „zabroniła” nam bawić się nimi i kochać je.  Życzę więc Wam, byście przypomnieli sobie jak bardzo lubicie robić te wszystkie rzeczy i by na powrót stały się dla Was źródłem satysfakcji i radości.

Kiedyś w Naszych życiach czegoś zabrakło. Poczuliśmy głód, którego nie potrafiliśmy nazwać, zrozumieć i nie mogliśmy go w żaden zdrowy sposób zaspokoić, sięgnęliśmy więc po alkohol, narkotyki czy leki zmieniające świadomość. Życzę więc Wam, byście odkryli Wasze prawdziwe potrzeby i potrafili je zaspokajać w sposób, który nie będzie krzywdził ani Was samych ani Waszych bliskich i da Wam ukojenie.

Być może straciliście Wasze rodziny i prace. Być może w ruinę popadły Wasze domy Wy często żyliście na bakier z prawem. Życzę więc Wam, by Wasze rodziny Wam przebaczyły, by Wasi szefowie dostrzegli Waszą przemianę i dali Wam kolejną szansę. Życzę Wam, by Wasze domy pachniały świeżością i lśniły czystością. Życzę Wam, byście już nigdy nie musieli gościć w budynkach sądów czy policji.

Kiedyś nasz duch podupadł, przygnieciony lawinami problemów, które sami wynosiliśmy na najważniejsze miejsca. Głód alkoholowy sprawił, że nawet niepozorne problemy rozdmuchiwaliśmy do rozmiarów klęsk żywiołowych. Życzę więc Wam byście stali się odporni na trudy życia niczym granitowa skała w nurcie rwącej rzeki.

Kiedyś straciliśmy motywację do pracy, do bycia mężami, ojcami, matkami i żonami. Życzę Wam więc, byście tą motywację odnaleźli w sobie, w Waszych bliskich, w Waszych domach i pielęgnowali ją tak, by w Was rosła każdego dnia.

Kiedyś, w większości byliśmy zdrowymi, zwykłymi ludźmi, lecz pijąc niszczyliśmy nasze ciała i umysły bezlitośnie. Życzę więc Wam pełnego powrotu do zdrowia, byście mogli sami zadbać o siebie i swój dobytek.

Kiedyś, w większości spędzaliśmy święta z tymi, których kochamy i którzy nas kochali. Życzę więc Wam, byście znowu zasiedli przy stole, wśród ludzi, którzy na powrót obdarzą Was miłością, szacunkiem i zaufaniem.

 

I na koniec, życzę Wam, byście byli trzeźwi w te święta, tak aby pozostało z nich dużo miłych wspomnień a jeśli akurat jesteście w życiowym dołku, byście nie poddali się złemu nastrojowi i byście uwierzyli, że to tylko kiepski przystanek na drodze do szczęścia.

Wesołych Świąt moi drodzy.

Michał.

Osoby szukające pomocy w walce a chorobą alkoholową zapraszam do Ośrodka Terapeutycznego w Hoczwi w Bieszczadach. Tam poznamy się osobiście.

 

Pomóż innym !! Udostępnij na:

No Comments

Post a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial